Home

Committee

Statistics

Fixtures

Results

Ladders

Guernseys

Social

Homeground

Sponsors

News Archive

Gallery

Links

 

Fixtures  

League (C2 Grade) 2019

Games start at 2:30pm (Except 1:10pm for Rounds 1 & 15 and 2:45pm for Round 11 & 13)

 

Date

Round

Opponent

Venue

Stirling

Opponent

Result

Apr 6

1

Coolbinia

Coolbinia Reserve

15.9.99

10.9.69

Won by 30

Apr 13

2

Quinns District

Richard Guelfi Reserve

10.10.70

11.10.76

Lost by 6

Apr 20

 

Bye All Teams

 

 

 

 

Apr 27

3

Canning Vale

Clifton Park

 

 

 

May 4

4

Kwinana

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

May 11

5 Canning South Perth

Wyong Reserve

 

 

 

May 18

6

Swan Valley

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

May 25

7

Nollamara

Des Penman Reserve

 

 

 

Jun 1

 

Bye All Teams

 

 

 

 

Jun 8

8

High Wycombe

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jun 15

9

Dianella-Morley

Light Street Reserve

 

 

 

Jun 22

10

Coolbinia

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jun 29

11

Quinns District

Ridgewood Park

 

 

 

Jul 6

12

Canning Vale

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jul 13

13

Kwinana

Medina Oval

 

 

 

Jul 20

14 Canning South Perth

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jul 27

15

Swan Valley

Swan Valley Oval

 

 

 

Aug 3

16

Nollamara

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Aug 10

17

High Wycombe

Scott Reserve

 

 

 

Aug 17

18

Dianella-Morley

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

 

 

Reserves (C2 Reserves) 2019

Games start at 12:35pm (Except 11:20am for Rounds 1 & 15 and 12:50pm for Round 11 & 13)

  

Date

Round

Opponent

Venue

Stirling

Opponent

Result

Apr 6

1

Coolbinia

Coolbinia Reserve

4.3.27

14.7.91

Lost by 64

Apr 13

2

Quinns District

Richard Guelfi Reserve

6.4.40

13.6.84

Lost by 44

Apr 20

 

Bye All Teams

 

 

 

 

Apr 27

3

Canning Vale

Clifton Park

 

 

 

May 4

4

Kwinana

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

May 11

5 Canning South Perth

Wyong Reserve

 

 

 

May 18

6

Swan Valley

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

May 25

7

Nollamara

Des Penman Reserve

 

 

 

Jun 1

 

Bye All Teams

 

 

 

 

Jun 8

8

High Wycombe

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jun 15

9

Dianella-Morley

Light Street Reserve

 

 

 

Jun 22

10

Coolbinia

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jun 29

11

Quinns District

Ridgewood Park

 

 

 

Jul 6

12

Canning Vale

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jul 13

13

Kwinana

Medina Oval

 

 

 

Jul 20

14 Canning South Perth

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Jul 27

15

Swan Valley

Swan Valley Oval

 

 

 

Aug 3

16

Nollamara

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

Aug 10

17

High Wycombe

Scott Reserve

 

 

 

Aug 17

18

Dianella-Morley

Richard Guelfi Reserve

 

 

 

 

 

 

 

Copyright 2019 Stirling Amateur Football & Sporting Club. All Rights Reserved.